Kızılelma projesi başladı!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan , İÇDAŞ'ın tesislerine ilişkin , "Burası Marmara'nın , Karadeniz'in ve Akdeniz'in en büyük kuru yük gemilerinin inşa edileceği özel kuru havuz olacak.&q

haber7
0

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ,  İÇDAŞ  ın tesislerine ilişkin , "Burası Marmara nın , Karadeniz in ve Akdeniz in en büyük kuru yük gemilerinin inşa edileceği , tamir imkanı bulacağı , hatta en büyük savaş gemilerinin bile tamir ve inşa edileceği özel kuru havuz olacak." dedi. 

Turan , Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile Türkiye nin ağır sanayi kuruluşlarından  İÇDAŞ  ın Çanakkale nin Biga ilçesinde bulunan fabrika tesislerinde uçak gemisi üretmek için 50 milyon dolarlık yatırımla başladığı , 370 metre boyunda ve 70 metre genişliğindeki kuru havuz inşaatını ziyaret etti.

Dev tesisin Türkiye de özel sektör tarafından yapılan önemli yatırımlardan birisi olduğunu ifade eden Turan , buranın tamamlanmasıyla denizcilik sektöründe gurur duyulacak seviyeye gelineceğine işaret etti.

Bülent Turan ,  İÇDAŞ  ın Değirmencik tesislerinde devam eden projenin "Türkiye nin gururu" olacak bir  proje  olduğunu belirterek , "Burası Marmara nın , Karadeniz in ve Akdeniz in en büyük kuru yük gemilerinin inşa edileceği , tamir imkanı bulacağı , hatta en büyük savaş gemilerinin bile tamir ve inşa edileceği özel kuru havuz olacak. Son dönem milli savunmamızda çok büyük mesafe alındı. Her türlü İHA sı , SİHA sı , füzeleri , helikopteri artık üretmekten öte , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =