Metin Feyzioğlu: Türkiye'nin hamlesi tokat gibi cevap olacak!

 Türkiye  Barolar Birliği Başkanı  Metin   Feyzioğlu  , ekim ayında TBMM'de görüşülecek Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin ilk paketinin kapsamının genişletileceğini söyledi.  Feyzioğlu  , paketin Türkiye'yi

haber7
0

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül , Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan , bakanlık bürokratları ve  Türkiye Barolar Birliği  yönetimi ile Ankara Hakimevi nde bir araya geldi.

TBB Başkanı  Metin   Feyzioğlu  , yeni yasama döneminde  TBMM  gündemine gelecek Yargı Reformunun ilk paketinin genişletilmesi konusunda değerlendirmelerin yapıldığı toplantının ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Toplantıda ,  Yargı Reformu Strateji Belgesi  nin ilk paketinin daha da genişletilmesi noktasında uzlaşıya vardıklarını açıklayan  Feyzioğlu  , "Türkiye nin önünü açacak hukuk devletini güçlendirecek , tüm dünyaya demokrasimizin gücü konusunda en pozitif mesajı verecek ilk paketin Meclisimiz açıldığında ilk gündem maddesi olması için geniş bir mutabakatın bulunduğu özellikle ifade edildi." diye konuştu.

Pakete eklenecek konular hakkında bilgi veren  Feyzioğlu  , hak ve özgürlükleri genişleten , güvence altına alan hükümlerin iyice güçleneceğini söyledi.  Feyzioğlu  , "Bu çerçevede , soruşturmada tutukluluk sürelerinin kısalması belki bir müjde olarak ifade edilebilir. Çünkü vatandaşlarımızda böyle bir beklenti var. Cezaevleri artık doluluk haddini fazlasıyla doldurmuş durumda ve soruşturma evresinde azami süreler kısalarak geliyor." bilgisini paylaştı. 

PAKET  tokat  GİBİ  cevap   olacak  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =