Konut alımında elinizi çabuk tutun

Merkez Bankası'nın  faiz  indirimi  konut  kredilerine yansıması uzun süredir durgunluk yaşayan emlak sektöründe canlanma beklentisi oluşturdu.

haber7
0

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan , AA muhabirine , Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulunun politika faizini 425 baz puan indirmesinin emlak sektörüne etkilerini değerlendirdi.

 

 

Bazı bankaların şimdiden  konut  faizlerinde indirim yapmaya başladığını ve faizin aylık yüzde 1 ,50 nin altına düştüğünü aktaran Taylan , bu düşüşün sürmesini beklediklerini söyledi.

Taylan , hem bankaların hem de Merkez Bankasının daha fazla  faiz  indirimi yapacağını öngördüklerini bildirdi.

 

 

Faizlerdeki düşüşün gayrimenkul sektörüne olumlu yansıyacağına dikkati çeken Taylan , "Zaten sektörün önündeki en büyük sıkıntı faizlerin yüksek olmasıydı. İnsanlar parayı faizde tutuyorlardı. Dün ve bugün emlak ofisleriyle yaptığımız görüşmelere göre telefonlar daha sık çalmaya , insanlar arayıp  konut  sormaya başladı. İnsanımız bu gelişmeleri takip ediyor , herkes ekonomist gibi.  faiz  getirisi azalacak diye  konut  fiyatları yükselmeden bir an önce  konut  araştırmaya başladılar. " diye konuştu.

"Vatandaş fırsatı kaçırmasın"

Taylan , Kurban Bayramı ndan sonra sektördeki hareketliliği daha fazla hissedeceklerini ifade ederek , şunları kaydetti:

"Bu dönemden sonra sektör olarak hareketlilikte makul ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =