Samsun'da ucuza ekmek satan fırınlar mahkemelik oldu

 Samsun  Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit , şehirdeki  ucuza   ekmek   satan  yerlerle  mahkemelik  olduklarını , halen uygun fiyat yapan 6 işletmeyi de mahkemeye vereceklerini belirtti.

haber7
0

Türkiye’de günde milyonlarca  ekmek  tüketilirken , 6 milyona yakın  ekmek  de israf oluyor.

 

Samsun’da da her gün üretilen ekmeğin yüzde 8’i çöpe gidiyor.

200 gram ekmeğin 1 ,25 TL’den satıldığı Samsun’da fırın sayısının çokluğundan bahseden  Samsun  Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit , ucuz  ekmek   satan  6 işletme ile davalık olduklarını , 6 işletmeye daha dava açacaklarını ifade etti.

 

"YEREL MAHKEME UCUZ  ekmek  SATABİLİRLER DEDİ , İTİRAZ ETTİK"

Ucuz  ekmek   satan  işletmelerin haksız rekabete yol açtığını vurgulayan Yılmaz Yiğit , “Ucuz  ekmek   satan  işletmelerle alakalı olarak 3 ,5 süredir devam eden davamız var. Biz bir taban fiyat belirliyoruz. Şu anda 200 gram ekmeğin taban fiyatı 1 ,25 TL. Ekmeği 1 liraya  satan  varsa bundan haksız kazanç sağlanıyor demektir. Kaç liraya alıyorlar da bu ekmeği kar marjlarını da koyup , 1 liraya satıyorlar.

Ucuz  ekmek   satan  işletmeleri tespit edip , Ticaret İl Müdürlüğüne bildiriyoruz. Sonrasında dava açıyoruz. Bununla ilgili olarak yerel mahkeme ucuz  ekmek   satan  işletmelere ‘satabilir’ kararı verdi. Bizim aleyhimize karar verdi. Biz üst mahkemeye davayı verdik. Alt mahkemenin kararı bozuldu.

Dava süreci tekrar başladı. 1 fırın 5 tane de bayi ucuz  ekmek  satıyordu. Önümüzdeki günlerde 6 işletmeyi daha ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =