Antalya Büyükşehir Belediyesinde grev kararı

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası ,  Antalya  İnsan Kaynakları AŞ ile sendikaları arasındaki toplu iş sözleşmesinin (TİS) zamanında imzalanmamasından dolayı  grev   kararı  aldı.

haber7
0

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz ,  Antalya  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüştü. Ardından Öz ve beraberindekiler belediyenin hizmet binası bahçesine "Bu iş yerinde  grev  vardır" pankartı astı.

Öz , burada gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Antalya  Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları AŞ de sendikaları tarafından mart ayında yetki belgesi alındığını belirtti.

Yaptıkları bütün çabalara rağmen 3 ,5 aylık süreçte sözleşme için istedikleri noktaya gelemediklerini , karşılarında bir muhatap bulamadıklarını aktaran Öz , şunları kaydetti:

"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu , başkan adayları tanıtımında , Çalışanlarımızın iş sözleşmesini fesih etmeyeceğiz , hiçbir çalışanımızın iş yerini değiştirmeyeceğiz. Çalışanlarımız emin olsun diye açıkça taahhütte bulunmuştu. Özellikle  CHP  li belediye başkanlarının yönetiminde olan iş yerlerinde sendikamıza , çalışanlarımıza karşı bir tavır alındı. Yetkili olduğumuz iş yerlerinde üyelerimiz baskı altına alınarak sendikamızdan istifa ettirildi. Bu baskılar sonucunda çeşitli belediyelerdeki yaklaşık 17 bin 500 üyemiz istifa etmek , diğer sendikalara üye olmak zorunda kaldılar." 

Toplu sözleşmesi müzakerelerinde  CHP  li belediye başkanlarının masaya oturmaktan kaçındığını savunan Öz , bir çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =