Manisa, Volkswagen’e hazırlanıyor

Alman basınında neredeyse her gün gündeme gelen otomotiv devi Volkswagen’in Türkiye’ye 1.3 milyar euroluk yatırım yapacağı ve kurmayı planladığı fabrika için de Manisa’yı seçtiği iddiaları kentte

haber7
0

tomotiv devi Alman  Volkswagen  firmasının yeni yatırım için Manisa’yı seçtiğinin iddia edilmesi  Manisa  iş dünyası ve vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandı. İş dünyası Manisa’nın doğru bir tercih olduğunu belirtirken vatandaşlar da yapılacak yatırımın hem  Manisa  hem de Türkiye için önemli olduğunu söyledi.

Firmadan konut talebi

Yaklaşık 1 ,3 milyar euroluk yatırımla en az 5 bin kişiye istihdam sağlanacağı öğrenilirken Volkswagen’in sosyal alan , konut , eğitim binaları gibi birçok talebinin olduğu belirtildi. Firmanın konut talebi üzerine Yunusemre Belediyesi ve OSB’nin görüşmelerde bulunduğu öğrenilirken , fabrikanın kurulacağı alanın resmi olarak açıklanmamasına rağmen yerinin de belirlendiği iddia edildi.

Baybatur’dan ‘Loading’ mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve  Manisa  Milletvekili Murat Baybatur da 13 Temmuz’da sosyal medya hesabından Volkswagen’in amblemini paylaşarak ‘Yükleniyor’ anlamına gelen İngilizce ‘Loading’ yazarak dikkat çekmişti.

“Manisa’da ara elemana ihtiyaç olacak”

Manisa’nın Avrupa’nın en iyi yatırım yapılabilir şehri seçildiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Ege İhracatçılar Derneği Başkanı Ayberk Aloğlu , “Almanya basınından duyduğumuza göre Eylül ayı sonu gibi imzaların atılacağı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =