Avrupa sıcak hava dalgasının etkisinde

Kuzey Afrika'dan gelen  sıcak   hava  dalgası Avrupa'da Almanya , Belçika , Fransa ve İngiltere'de etkisini gösteriyor.

haber7
0

Avrupa , bu yaz ikinci kez  sıcak   hava   dalgasının  etkisine girerken , bazı ülkelerde bugüne kadarki en yüksek sıcaklıkların kayda geçebileceği belirtildi.

Kuzey Afrika dan gelen  sıcak   hava  dalgası ,  Avrupa  da Almanya , Belçika , Fransa ve İngiltere de etkisini gösteriyor. Bu ülkelerde , geçen ay görülen aşırı sıcakların ardından ,  sıcak   hava   dalgasının  bir kez daha hayatı olumsuz etkilemesi beklenirken , uzmanlar iklim değişikliğini sebep olarak gösteriyor.

İngiltere

İngiltere de Meteoroloji Kurumunca , 39 derece ile bugüne kadar görülen en  sıcak  günün kayıtlara geçebileceği belirtildi.

Kurumun açıklamasında , "Sıcak  hava  dalgaları , olağanüstü  hava  olaylarıdır. Ancak araştırmalar , iklim değişikliğiyle bunların daha yaygın hale gelebileceğini ve muhtemelen düzenli olarak görülebileceğini gösteriyor." ifadesine yer verildi.

Sıcaklıkların en çok başkent Londra ve etrafını etkilemesi beklenen ülkede , acil servis yetkilileri , nehre giren 3 kişinin boğulmasının ardından serinlemek için nehirlerde yüzmenin tehlikesi konusunda uyardı.

Bugüne kadar en yüksek sıcaklığın 38 ,5 ile Ağustos 2003 te ölçüldüğü ülkede , vatandaşların dışarı çıkarken dikkatli olmaları , bol su içmeleri ve yaşlıların kontrol edilmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =