Yozgatlı miniklerin halı saha hayali gerçekleşti

Evden getirdikleri eski  halı  ve kilimleri sererek "halı saha" görünümü verdikleri alanda futbol oynayan çocukların ,  hayali  gerçeğe dönüştü.

haber7
0

Evden getirdikleri eski  halı  ve kilimleri sererek "halı saha" görünümü verdikleri alanda futbol oynayan çocuklar , yapımı tamamlanan  halı  sahada ilk maçlarını oymanın sevincini yaşadı.

HALI SAHALARINA KAVUŞTULAR

Yozgat ta bir grup çocuğun evden getirdikleri eski  halı  ve kilimleri sererek "halı saha" görünümü vermeye çalıştıkları mahalledeki boş arsada futbol oynamasının haber yapılması üzerine harekete geçen Gençlik ve Spor Bakanlığı ile  Yozgat  Belediyesi , minikler için  halı   saha  yaptı.  

Çocuklar ,  halı   saha  yapılmasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu nu maça davet etti. Öğrencilerden Muhammet Arslan ,  halı  sahanın yapılmasına çok sevindiklerini söyledi.

BAKAN A TEŞEKKÜR

Arslan , "Önceden toprak bir sahada kendi getirdiğimiz halılarla yaptığımız alanda oynuyorduk. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımızı da maça bekliyoruz." dedi.

Cihan Batuhan Ertürk de "Burası daha güzel oldu , düştüğümüzde yaralanmıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımıza , Valimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz."diye konuştu.

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =