Türkiye'de aile hayatını nasıl bitirdiler?

Yazar Lütfi Bergen  aile  hayatında yaşanan çürüme ve bozulmaya dikkat çekerken aslında "Bizi 34 yıl önce"  bitirdiler  diyerek  CEDAW  sözleşmesinin bir intihar olduğunu söyledi.

haber7
0

Yazar Lütfi Bergen sosyal medyadaki hesabında ve Gerçek Hayat dergisindeki yazılarında son günlerde çokça tartışılan “İstanbul Sözleşmesi”nin  aile  yapısını bozan anlaşma olarak değerlendirilmesinin hatalı olduğunu , bu sözleşmenin iptal edilmesi halinde ailenin korunmasıyla ilgili bir sonuç alınamayacağını ifade ediyor. Bergen görüşlerinin gerekçesini açıkladı.

CEDAW ile ilgili önemli eleştirilerde bulunuyorsunuz. Nedir  CEDAW  açar mısınız? Hangi zararları vermiştir topluma?  

İstanbul Sözleşmesi de bu bağlamda İslâmî çevrelerde tahammül edilmez bulunuyor. Madde 4/3’de “şiddete karşı koruma” getiriyor. Sözleşme’deki koruma , her tür cinsel yönelim sahibine ve toplumsal cinsiyet kimliğine hiçbir ayrıma yer vermeksizin sağlayacak şekilde muğlak bir ifade içermektedir. Dolayısıyla İstanbul Sözleşmesi , LGBT lilere “insan hakları” kapsamında kendilerini ifade , toplantı ve gösteri yapma , kamusal alanda var olma hakları veriyor , hatta müstehcenliklerini teşhir etmeleri halinde onlara şiddet uygulamama düzenlemesi getiriyor. 

Bizi 34 sene önce bitirmişler

İslâmî camia , LGBT bireylerin kamusal alanda bu görünürlüklerinin kısıtlanmasını istiyor. “Her tür cinsel yönelim” içine pedofilinin (sübyancılığın) da girebileceği ifade ediliyor. Zaten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =