Kudüs'te gözaltılar bitmiyor: Dün 23 bugün 16 Filistinli...

 İsrail  askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da 16 Filistinliyi gözaltına aldı. AA'nın verdiği bilgiye göre ,  Dün  de 23  Filistinli  gözaltına alınmıştı.  İsrail  , keyfi şekilde sürdürdüğü g&oum

haber7
0

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada ,  Batı Şeria  nın çeşitli bölgelerine gece düzenlenen baskınlarda "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 16 Filistinlinin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada , söz konusu Filistinlilerin bölgedeki gözaltı merkezine sevk edildiği aktarıldı.

AA nın verdiği bilgilere göre , dün de 23  Filistinli  gece yarısı baskınıyla tutuklanmıştı.

İşgal altındaki  Batı Şeria  ve Doğu  Kudüs  te sık sık evlere baskın düzenleyen  İsrail  güçleri , çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Doğu  Kudüs  te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

220 Sİ ÇOCUK 5 BİNDEN FAZLA FİLİSTİNLİ TUTUKLANDI

Filistin resmi kaynaklarına göre ,  İsrail  hapishanelerinde 500 e yakını idari tutuklu , 220 si çocuk olmak üzere 5 binden fazla  Filistinli  bulunuyor.

İsrail "idari tutukluluk" adını verdiği uygulamayla Filistinlileri istihbarata dayalı olarak 1 ila 6 ay alıkoyabiliyor.

Tutuklunun , "İsrail in güvenliği için tehlike teşkil ettiğine" karar verilmesi halinde ise askeri hakim , suç isnadında bile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =