TOKİ'den 4 ilde konut satışı! Fiyatlar 70 bin TL'den başlıyor

Toplu  konut  İdaresi Başkanlığı(TOKİ) , İstanbul başta olmak üzere 4  ilde  açık artırma yöntemi ile 267 konutu cazip fiyatlarla satışa sunuyor.

haber7
0

Toplu  konut  İdaresi Başkanlığı(TOKİ) , 30 Temmuz tarihinde gerçekleşecek açık artırma kapsamında , 4  ilde   konut   satışı  gerçekleştirecek.  TOKİ  iştiraki Emlak  konut  vasıtası ile düzenlenecek açık artırmada İstanbul , Bursa , Balıkesir ve Manisa’da bulunan 267 adet  konut  satışa sunulacak. 1+1’den 4+1’e olmak üzere 61 metrekare ile 207 metrekare arasında farklı büyüklüklerde daireler alıcılarını bekleyecek. Bu satış kapsamında İstanbul’da Ataşehir’de 53 adet , Kayaşehir’de ise 64 adet  konut  bulunuyor. Ataşehir’de iki projede bulunan 53 adet  konut  bu açık artırma kapsamında 375 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Ataşehir’de bulunan konutlara yüzde 40 peşin 96 ay vade veya yüzde 50 peşin 120 ay vade ile sahip olmak mümkün. Burada hangi peşinat ve vade seçeneğini seçeceğine alıcılar karar verecek.

Açık artırma olduğu için başlangıç bedeli üzerinden düşünülerek , ödenecek peşinata göre taksitler netleşecek. Ayrıca  TOKİ  , enflasyonla mücadele kapsamında artış oranlarını sabitlemiş ve yüzde 5 ile sınırlamıştı. Bu konutları alacak vatandaşlar mevcut banka kredilerinden çok daha uygun olarak 6 ayda bir yüzde 5 artış ile taksitlerini ödeyebilecekler. Vatandaşlar TOKİ’nin İstanbul Hizmet Binası ve Balıkesir Salih Tozan Kültür Merkezin den açık artırmaya katılabilir ya da bu lokasyonlara gelmeden evden ya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =