2 tonluk boğa araba fiyatına satılıyor

Konya'da 2  tonluk  "Siyah İnci" isimli  boğa  alıcılarını bekliyor. 6 buçuk yaşındaki boğanın boyu 180 santimetre. Fiyatı ise dudak uçuklatıyor: Tam 70 bin TL.

haber7
0

Konya’da ağırlığı , boyu ve uzunluğuyla göz dolduran ‘Siyah İnci’ isimli 2  tonluk   boğa  yeniden alıcılarını bekliyor. 

Konya’nın Güneysınır ilçesine bağlı Gürağaç Mahallesi nde yetiştirilen ve ’Siyah İnci’ adı verilen Holstein cinsi 6 buçuk yaşındaki  boğa  , 180 santimetre boy ve yaklaşık 2 ton ağırlığıyla  Kurban Bayramı  öncesi göz dolduruyor. Geçen sene dudak uçuklatan bir fiyata alıcı bekleyen ve fiyatta anlaşılamadığı için satılamayan Siyah İnci , bu sene yine 70 bin liradan alıcı bekliyor. Yaklaşık 3 metre 30 santimlik uzunluğuyla dünyanın en uzun boğalarından olduğu iddia edilen Siyah İnci , güçlükle zapt edilebiliyor. Yaklaşık 50 büyükbaş hayvanın yer aldığı çiftlikte diğer hayvanlar , yaklaşık 2 ton ağırlığa sahip olan boğanın adeta yavrusu gibi duruyor. Bir yerden başka bir yere gözleri bağlanarak götürülebilen ‘Siyah İnci’ , çiftlikte diğer hayvanlardan ayrı bir yerde tutuluyor ve diğerlerinden ayrı bir şekilde besleniyor. Yanına yaklaşabilmek bile cesaret isteyen Siyah İnci’nin yetiştiricisi 17 yaşındaki Halil Çetin , boğayla kurduğu bağ sayesinde hayvanın üzerine rahatlıkla çıkabiliyor. 

"7-8 HAYVANIN YERİNDE TEK BAŞINA DURUYOR"

Boğanın kendi çiftliklerinde doğduğunu dile getiren besici bir ailenin çocuğu ve Siyah İnci’nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =