Düzce'deki sel felaketinde 2 çocuk için harekete geçildi

Düzce'de etkili sağanak nedeniyle meydana gelen su baskınları ve heyelanda kaybolan 2 çocuğun aranmasına yeniden başlandı.

haber7
0

Jandarma Arama-Kurtarma (JAK) , AKUT , AFAD ,  Düzce  Arama ve Kurtarma Ekibi (DAKE) , İHH Arama-Kurtarma , Ulusal Keşif , Arama ve Kurtarma (UKSAR) , Sakarya Arama Kurtarma ve Yangın Timi (SAKTİM) ile diğer ekipler , selden en fazla etkilenen Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu ile merkeze bağlı Melenağzı köylerinde toplandı. 

 

 

Ekipler , kaybolan Kağan Töngel (3) ile İlayda Sinem Kaplan ı (7) bulmak için dere yataklarıyla su taşkınlarının olduğu bölgede arama çalışması yürütüyor. 

Kaybolan kişilerin denize sürüklenebileceği ihtimalinin de değerlendirildiği çalışmalarda 213 personel , 56 araç , botlar , arama kurtarma köpekleri ve helikopterler görev yapıyor. 

 

 

İş makineleri de köpeklerin işaret ettiği yerlere odaklanarak çalışıyor. 

Öte yandan , bölgede , Türk Kızılay , İl Sağlık Müdürlüğü gezici sağlık aracı ve diğer STK lerin selzedelere yardımları sürüyor.

Bölgede geçen hafta çarşamba akşamı ve perşembe gecesi etkili olan kuvvetli sağanaktan sonra Cumayeri , Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı nın taşması nedeniyle birçok noktada  sel  ve heyelan meydana gelmişti. Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi , AFAD , 112 Acil Servis , itfaiye ve jandarma ekipleri ile helikopterlerin desteğinde köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarılmış , Fatma (42) , Cengiz (53) ve Kağan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =