Kan konduran sözler: Bize karşı çıkan herkes doğranarak öldürülecek

Kanada'da temaslarda bulunan  Mısır  Göçmenlik Bakanı Nabila Makram , Sisi rejimini eleştirenleri doğrayarak öldürmekle tehdit etti.

haber7
0

Makram ın  Toronto  kentinde katıldığı toplantıda yaptığı konuşma sosyal medyaya yansıdı.

Katılımcılardan biri tarafından kaydedilen videoda , Makram ın şu sözleri yer alıyor: "Bizim sadece bir ülkemiz var , o da Mısır.  Mısır  , bizi bir araya getiren ve yakınlaştıran şeydir. O , nereye gidersek gidelim kalplerimizde kalacak. Bununla ilgili olumsuz bir söze dayanamayız.  Mısır  a  karşı  konuşan  herkes  doğranacak."

Makram ın elini boynuna götürerek kesme işareti yapması üzerine salondakilerden bazıları kısa süreli şaşkınlık yaşadı , bazı katılımcılar ise bakanı alkışladı.

ŞİKAYET BAŞVURUSU YAPTILAR

Mısır Göçmenlik Bakanı Nabila Makram ın tehdit içerikli konuşmasının yer aldığı videoyu internet siteleri ve sosyal medya hesaplarına yükleyen "Mısırlı Kanadalılar Demokrasi Koalisyonu" (ECDD) isimli grup , bakan hakkında şikayetçi oldu.

ECCD Başkanı Ahmed Abdelkader , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Mısırlı Bakan Makram ın  Kanada  topraklarında  Kanada  vatandaşlarını tehdit etmesinin skandal olduğunu söyledi.

Makram ın  Toronto  da  Mısır  daki rejimi eleştirenleri dilimlemek ve doğramakla tehdit ettiğini belirten Abdelkader , şunları kaydetti: "Yurt dışındaki Mısırlıları bu şekilde tehdit eden rejimin ülke ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =