Seçim yatırımı işçiler kasayı boşalttı

31 Mart seçimlerinin ardından yönetimi CHP’li Hayri İnönü’den devralan CHP’li  Muammer Keskin  , 800 milyon TL’lik borcu kapatmak için belediye meclisinin kapısını çaldı. 48 milyon TL’li

haber7
0

Yıllardır CHP yönetiminde olan Şişli Belediyesi borç batağında. 31 Mart seçimlerinin ardından yönetimi CHP’li Hayri İnönü’den devralan CHP’li  Muammer Keskin  , 800 milyon TL’lik güncel borcu kapatmak için belediye meclisinin kapısını çaldı. 48 milyon TL’li borçlanma talebininde bulunan CHP yönetimine AK Parti grubu red oyu verdi.

Belediyenin emekli olacak personelin kıdem tazminatını dahi ödeyemeyecek konuma geldiğini söyleyen AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday , “Kıdem tazminatlarını ödemek için dahi 20 milyon TL’li borçlanma talebinde bulunuldu” dedi.

SEÇİM YATIRIMI OLARAK İŞÇİ ALDI

31 Mart seçimlerinden bir yıl önce seçim  yatırımı  olarak belediyeye personel alımı yapıldığını söyleyen Günday , “Şişli Belediyesi’nde yeterli personel olmasına rağmen yeni bir alıma gidildi. Seçimlerden bir yıl önce belediyeye 900 kişilik yeni bir personel alımı yapıldı. Bu da belediyenin giderlerini katladı. Belediye personelinin maaşlarını ödeyemez konuma geldi. Şu an itibariyle maaşlar bir ay gecikmeli olarak yatırılıyor. Borçlar için acil bir önlem alınmaz ise bu aralık her geçen ay artacaktır” dedi.

48 MİLYON TL BORÇ İSTEDİ

Yönetimi CHP’li Hayri İnönü’den devralan CHP’li Muammer Keskin’in ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =