Pınarhisar’dan başkanlığa...

Siirt’te şiir okuduğu için yargılanarak  Pınarhisar  Cezaevi’ne konulan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tahliye oluşunun üzerinden 20 yıl geçti. 24 Temmuz’da 1999’da cezaevinden çıkan  Erdoğan  arka

haber7
0

Siirt te okuduğu şiir bahane edilerek cezaevine koyulan Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , 20 yıl önce bugün  Pınarhisar  Cezaevi nden tahliye oldu. Siyasetten tasfiye edilmeye çalışılan  Erdoğan  , vesayet odaklarının tüm engellerini milletle birlikte aştı.  Erdoğan  ın 4 ay süren  Pınarhisar  günleri , cumhurbaşkanlığına uzanan demokrasi mücadelesinin yol haritasını oluşturdu.

 

 

Vesayet odaklarının siyasetten tasfiye etmeye çalıştığı Cumhurbaşkanı Tayyip  Erdoğan  ,  Siirt  te okuduğu şiir bahane edilerek  Pınarhisar  Cezaevi ne konuldu.  Erdoğan  20 yıl önce bugün cezaevinden çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı düşürülen , hakkında “Muhtar bile olamaz” manşetleri atılan Erdoğan’ın 4 ay kaldığı  Pınarhisar  Cezaevi , bugün cumhurbaşkanlığına uzanan demokrasi mücadelesinin de temellerinin atıldığı yer.

 

 

Erdoğan , cezaevi günlerinde vesayet odakları ile mücadelenin yol haritasını oluşturdu. Erdoğan’ın anti demokratik uygulamalara karşı modern dünyanın benimsediği özgürlükleri perspektif olarak Türk halkına öngördüğü mücadelesinden ana başlıklar şöyle:

ENGELLENMEYE ÇALIŞTILAR

Cezaevinden çıktıktan sonra  Erdoğan  arkadaşları ile bir araya gelerek bir partinin kurulmasını kararlaştırdı. Yapılan hazırlıklar sonrasında 14 Ağustos ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =