Türkiye'nin Rusya'da S-400 satın almasının ardından , Trump ve senatörlerin  Beyaz  Saray'daki  Türkiye  konulu  toplantısı  başladı. Toplantıda Türkiye'ye yönelik strateji ve CAATSA yaptırımlarını uygula

haber7
0

Türkiye nin Rusya dan S-400 alımına ilişkin yaptırımların görüşülmesinin beklendiği  Beyaz   Saray   toplantısı  başladı.

TRUMP SENATÖRLERİ TOPLANTIYA DAVET ETMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump ın , Türkiye ve S-400 konusunu görüşmek üzere önde gelen Cumhuriyetçi senatörleri  Beyaz   Saray  a davet ettiği bildirilmişti.

Geçen hafta Washington Post gazetesinde yer alan ve toplantı organizasyonunda bulunan 2 yetkiliye dayandırılan haberde , muhtemelen görüşmenin salı günü yerel saatle 16.00 da yapılmasının planlandığı ifade edilmişti.

Haberde , toplantı davetiyesinin bir kopyasına da ulaşıldığı , davetiyede "Başkan Donald Trump adına... Türkiye hakkında" ibaresinin yazılı olduğu belirtilmişti.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =