Denizden çuvallar dolusu çöp çıktı

Sinop'ta  Denizden   çuvallar   dolusu  çöp çıkarıldı. Dalgıçların çıkardığı çöpler şaşkınlığa neden oldu.

haber7
0

Sinop Belediyesi tarafından düzenlenen temiz çevre etkinliği kapsamında Türkiye Sualtı Federasyonu sporcularınca yapılan  deniz  dibi temizliğinde su altından çuvallar  dolusu   çöp  çıkarıldı.

Federasyonca  Sinop  ta gerçekleştirilecek milli takım seçmelerine katılmak üzere kente gelen sporcular belediye tarafından düzenlenen temiz çevre etkinliğine katıldı.

İskele Meydanı sahilinde yapılan etkinlikte  deniz  dibi temizliği yapan dalgıçlarca kıyıya çıkarılan çuvallar  dolusu   çöp  şaşkınlığa yol açtı.

Bir süre sahilde toplu olarak bekletilen çöpler daha sonra kamyona yüklenerek belediyenin  çöp  tesislerine gönderildi.

Sinop Belediye Başkan Vekili Hakan Sönmez , gazetecilere yaptığı açıklamada , insanların hala çöplerini kutular yerine çevreye atmalarına bir anlam veremediklerini söyledi.

Dalgıçların  deniz  dibinden çıkardıkları çöplerin insanlık adına utanç verici olduğunu vurgulayan Sönmez , "Umarım bu çöpleri gören insanlar bir ders çıkarırlar. Bir daha çöplerini denize çevreye atmazlar. Biz bu denizlerde yürüyoruz , tutulan balıkları tüketiyoruz. Maalesef karşılaştığımız tablo çok üzücü." dedi.

Sönmez , belediye olarak temiz çevre konusunda farkındalık yaratmaya devam edeceklerini belirterek "İnsanlarımız lütfen çevreyi kirletmesinler.  Sinop  halkına bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Bu utanç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =