O şehirde kiralık ev uyarısı

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Çelik , "Eskişehir'deki üniversiteleri tercih eden ya da edeceklerin bir an evvel ev kiralaması gerekiyor. Bu yıl  kiralık ev  bulmakta s

haber7
0

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Çelik , Yükseköğretim Kurumları Sınavı nı kazanarak  Eskişehir  de öğrenim görmeyi tercih eden öğrencilere "kiralık ev" uyarısında bulundu.

 

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından Türkiye de üniversite öğrencilerinin memnuniyetlerini ortaya koymak ve şehirlere "öğrenci dostu" olmaları yönünde katkı sağlamak amacıyla her yıl yapılan Öğrenci Dostu Üniversite Şehirler Araştırması nda "En yüksek memnuniyet" bildirilen kentler arasında yer alan  Eskişehir  de , yaklaşık 60 bin kişi öğrenim görüyor.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) ,  Eskişehir  Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve  Eskişehir  Teknik Üniversitesine (ESTÜ) ev sahipliği yapan kent , Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) tercihleri sonucu gelecek öğrencileri bekliyor.

 

Öğrencilerin barınma ihtiyaçları gidermek için hazırlıklarını yapan TEMFED Yönetim Kurulu Üyesi ve  Eskişehir  Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik , kentte son dönemde inşaat üretiminin azaldığını belirterek , söz konusu durumun  kiralık ev  bulmayı zorlaştırdığını kaydetti.

Kiralık evlerin azalmasıyla fiyatların arttığını ifade eden Çelik , şöyle konuştu:

"Üniversitelere ve kent merkezine yakın 1 1 45-65 metrekarelik evler 600 ila 900 lira arasında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =