Fotoğraf Düzce'den... Böyle görüntülendi

Düzce’de meydana gelen  sel  felaketi sonrasında kayıp 7 kişiden 3'ünün cansız bedeni bulundu , 4 kişi ise aranıyor.  sel  sonrası binlerce dekar tarım alanının hasar gördüğü ve 160 bin 500 tavuk , 177 kü

haber7
0

Düzce Valiliği , ilde meydana gelen sel felaketinin etkileri hakkında açıklama yaptı. Yaşanan  sel  ve heyelanlar nedeniyle Akçakoca İlçesi Esmahanım köyünde kaybolan 7 kişiden Fatma Töngel , Cengiz Töngel ve Sanem Kaplan adlı 3 kişinin cesedine ulaşıldığı , 4 kişinin ise bulunması için aramaların sürdüğü bildirildi.

213 personelle havadan ve karadan devam eden arama kurtarma çalışmalarında 45 araç , 3 adet 8x8 amfibik araç , 8 arama kurtarma botu , 13 arama kurtarma köpeği , 3 helikopterin görev yaptığı açıklandı. Ulaşım sağlanamayan köyün kalmadığı  sel  alanlarında Akçakoca ve Cumayeri’nde 5 mahallede yol açma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

375 bina hasar gördü 100 bina yıkıldı

Sel ve heyelan felaketinin bölgeye verdiği hasar ise  Düzce  Valiliği’nden yapılan açıklama ile ortaya çıktı. Açıklamada meydana gelen  sel  ve heyelanlarda 75’i ağır , 375 binanın hasar gördüğü , yıkılan bina sayısının ise 100 olduğu belirtildi. Selden zarar gören köylerde toplam 402 alanda zarar tespit edildiği , gelen ihbar ve taleplere göre çalışmaların sürdüğü açıklandı.

Tarım alanları hasar gördü , binlerce hayvan telef oldu

Yaşanan  sel  felaketinde Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde bin 687 çiftçi hasar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =