Türkiye'nin uzay roketi bugün atış testlerine başlıyor

Türkiye'nin hibrit yakıtlı  uzay   roketi  ,  bugün  Aksaray’daki Tuz Gölü'nde ikinci  atış   testlerine  başlıyor.

haber7
0

Türkiye nin hibrit yakıtlı  roket  motorunu üretecek olan ve Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde kurulan DeltaV şirketi , Hibrit  uzay   roket  Motoru Geliştirme (HURM) Projesi kapsamında geliştirilen , TESOR (Test Sonda Roketi)  atış  testleri bugün başlıyor.

Aksaray Valiliğinden yapılan açıklamada , "Hibrit  uzay   roket  Motoru Geliştirme (HURM) Projesi kapsamında , TESOR (Test Sonda Roketi)  atış  testleri 22-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Aksaray  atış  Alanında (Aksaray İli Tuz Gölü güney mevkii) icra edilecektir." denildi.

IDEF19 DA İLK KEZ GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Bu yıl 14 üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF19 a katılım sağlayan DeltaV  uzay  Teknolojileri A.Ş fuara katılım görüntüsünde Hibrit  uzay   roket  Motoru nun görüntüsünü ilk defa paylaşmıştı.

YERLİ  roket  İLE UYDULAR UZAYA GÖNDERİLECEK

Ayrıca geçtiğimiz yılın sonunda Savunma Sanayii Başkanlığı ile Roketsan arasında Mikro Uydu Fırlatma Sistemi (MUFS) Geliştirme Projesi’ne dair sözleşme imzalanmış , proje bittiğinde 100 kilogram ve altındaki mikro uyduların , yüksekliği en az 400 kilometre olan Alçak Dünya Yörüngesine yerleştirilebileceği açıklanmıştı.

Savunma Sanayii Başkanlığı , 2018-2022 Savunma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =