2019 AÖF üç ders sınav giriş belgesi yayımlandı mı? Mezun olmak isteyenler...

 AÖF  üç  ders  sınavına girecek öğrencilerin merak ettiği "sınav  giriş  belgesi" Anadolu Üniversitesi tarafından erişime açılıyor. Alttan dersi bulunan ve  Mezun   olmak  isteyen öğrencilerin gireceği 2

haber7
0

Anadolu Üniversitesi (AÖF) üç  ders  sınavı  giriş   belgesi  için geri sayım başladı. 22 Temmuz  2019  (bugün) tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi "Öğrenci Otomasyonu" bağlantısından veya AÖF bürolarından alınabilecek. Kayıtlı oldukları bölümlerde tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız olduğu için  Mezun  olamayan öğrenciler "Üç  ders  Sınavı"nı geçmeleri hallinde diplomalarını alabilecek.

 

AÖF 3  ders  SINAVI NE ZAMAN?

AÖF üç  ders  sınavı ,  Anadolu Üniversitesi   sınav  takvimine göre 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

 

Sınav Adana , Ankara , Antalya , Bursa , Denizli , Diyarbakır , Erzurum , Eskişehir , Gaziantep , İstanbul , İzmir , Kayseri , Konya , Samsun , Sivas , Trabzon , Van illeri ile KKTC/Lefkoşa da uygulanacak.

ÜÇ  ders  SINAVINA GİRENLER YAZ OKULUNA KALABİLİR Mİ?

2018-2019 eğitim-öğretim yılında üç  ders  sınavına katılma hakkı olan öğrenci ,  ders  seçimi yapmadan üç  ders  sınavına katılabilir ya da yaz okulundan  ders  seçerek yaz okulu sınavına katılabilir. Bir öğrenci , üç  ders  sınavına ve yaz okuluna aynı anda katılamaz.

Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =