Selin vurduğu Düzce'de kritik saatler!

Düzce'de etkili sağanak nedeniyle meydana gelen su baskınları ve heyelanda kaybolan 5 kişinin aranmasına yeniden başlandı.

haber7
0

Jandarma Arama-Kurtarma (JAK) , AKUT , AFAD ,  Düzce  Arama ve Kurtarma Ekibi (DAKE) , İHH Arama-Kurtarma , Ulusal Keşif , Arama ve Kurtarma (UKSAR) , Sakarya Arama Kurtarma ve Yangın Timi (SAKTİM) ile diğer ekipler , selden en fazla etkilenen Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu ile merkeze bağlı Melenağzı köylerinde toplandı. 

 

 

Ekipler , kaybolan 4 ü çocuk 5 kişiyi bulmak için dere yataklarıyla su taşkınlarının olduğu bölgede arama çalışması yürütüyor. 

Kaybolan kişilerin denize gidebileceği ihtimalinin de değerlendirildiği çalışmalarda 200 ün üzerinde personel , 30 dan fazla araç , botlar , arama kurtarma köpekleri ve helikopterler görev yapıyor. 

 

 

İş makineleri de köpeklerin işaret ettiği yerlere odaklanarak çalışıyor. 

Öte yandan , bölgede , Türk Kızılay , İl Sağlık Müdürlüğü gezici sağlık aracı ve diğer STK lerin selzedelere yardımları sürüyor. 

Bölgede 17 Temmuz Çarşamba akşamı ve 18 Temmuz Perşembe gecesi etkili olan kuvvetli sağanaktan sonra Cumayeri , Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı nın taşması nedeniyle birçok noktada  sel  ve  heyelan  meydana gelmişti. Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi , AFAD , 112 Acil Servis , itfaiye ve jandarma ekipleri ile helikopterlerin desteğinde köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarılmış , 7 kişi hakkında kayıp ihbarı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =