Trump'ın damadı Jared Kushner kirli plan için devreye girdi!

 ABD  Başkanı Donald Trump'ın  damadı  ve Başdanışmanı  Jared  Kushner'in bu ay sonu İsrail-Filistin barış görüşmeleri kılıfıyla öne sürülen "Yüzyılın Anlaşması" kapsamında Orta Doğu turuna

haber7
0

ABD basınında Beyaz Saray kaynaklarına dayandırılan habere göre ,  Kushner  , İsrail-Filistin barış planı içindeki 50 milyar dolarlık ekonomik kalkınma paketine destek için İsrail , Ürdün , Mısır , Suudi Arabistan , Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ne (BAE) ziyaretler gerçekleştirecek. Kushner öncülüğündeki heyete ,  ABD  nin Orta Doğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt , Dışişleri yetkilisi Brian Hook ve  Kushner  in yardımcısı Avi Berkowitz de eşlik edecek.

Heyetin ziyaretler kapsamında , geçen ay Bahreyn de yapılan ekonomik çalıştayın sonuçlarına odaklanması bekleniyor.

"YÜZYILIN ANLAŞMASI" PLANI KAPSAMINDAKİ İLK ORGANİZASYON

ABD öncülüğünde , Bahreyn in ev sahipliğinde 25-26 Haziran da yapılan "Refah için Barış" başlıklı ekonomi çalıştayı ,  ABD  nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda açıklaması beklenen "Yüzyılın Anlaşması" planı kapsamındaki ilk organizasyon olarak öne çıkmıştı.

Çalıştaya katılmayacağını açıklayan Filistin yönetimi , bölge ülkelerini de etkinliği boykota davet etmişti.

Çalıştaya Filistin in boykot çağrısına rağmen ev sahibi Bahreyn in yanı sıra Suudi Arabistan , Ürdün , Mısır , BAE , Katar ve Fas katılmıştı.

İsrailli yetkililerin davet edilmediği çalıştaya , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =