Marmara Denizi'nde alabora olan teknedeki 4 kişi kurtarıldı

TEKİRDAĞ'de  Marmara  Denizi'nde  tekne  ile gezmeye çıkan aynı aileden 4 kişinin bulunduğu  tekne  , ters dalga nedeniyle  alabora  oldu. Tekneden denize düşen 4  kişi  , liman ekipleri ve deniz polisi tarafından boğulmaktan kurtarıl

haber7
0

Tekirdağ ın merkez Süleymanpaşa ilçesinin Barbaros mevkiinden  Marmara   Denizi  ne açılan içinde aynı aileden 4 kişinin bulunduğu 4.5 metre uzunluğundaki  tekne  , ters dalga nedeniyle  alabora  oldu. Kıyıdan yaklaşık 1 mil açıkta meydana gelen olayda  tekne  denize gömülürken , içindeki Osman P. , Çağlar P. , Yüksel A. ve Ebru A. , denize düştü. Denizde bir süre dalgalarla boğuşan 4 kişiyi farkeden bir başka teknedekiler , yardıma giderken , durumu polise de bildirdi.

Bu sırada olay yeri yakınlarındaki Asyaport Limanı güvenlik birimleri , limana ait bir bot ile yardıma gitti. Sudaki 2 kişiyi kurtaran liman teknesine , deniz polisi de gelerek yardım etti. Diğer 2 kişiyi tekneye alan deniz polisi , 4 kişiyi Asyaport limanında bekleyen ambulanslara getirdi. İlk müdahaleleri sağlık ekiplerince yapılan 4 kişinin durumlarının iyi olduğu ve hastaneye götürülmediği belirtildi.

Jandarma , teknede bulunan 4 kişinin ifadesine başvurdu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =