82 yaşındaki adamı darp edip evini yaktılar

Batman'da 82  yaşındaki  Mahmut Yalçın , 1992'de ayrıldığı memleketi Sincan mezrasına dönerek  ev  yaptırmak istedi. Ancak Yalçın ile köye dönmesini istemeyen bazı kişiler arasında tartışma çıktı.

haber7
0

Batman ın Oymataş köyü Sincan mezrasına 27 yıl sonra dönen 82  yaşındaki  Mahmut Yalçın , mezrada  ev  yaptırmasını istemeyen kişilerce  darp  edildi , ardından temeli atılan evi yakıldı.

Yalçın , 1992 yılında ayrıldığı memleketi Oymataş köyünün Sincan mezrasına dönerek , kendisine bir  ev  yaptırmak istedi.

İlgili yerlerden aldığı ruhsat ve izinle  ev  yaptırmaya başlayan Yalçın ile köye dönmesini istemeyen bazı kişiler arasında tartışma çıktı.

Tartışma sonucu Yalçın taş ve sopalarla  darp  edildi.

Yalçın ın , özel bir hastanede tedavisi sürerken , bu kez de temeli atılan evi yakıldı.

Saldırganlar hakkında suç duyurusu

Yalçın , yaptığı açıklamada , evinin , köye dönmesini istemeyen kişiler tarafından yakıldığını savundu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden aldığı yapı ruhsatı ve İl Özel İdaresi nin izni ,  köy  muhtarının bilgisi ile  ev  inşasına başladığını belirten Yalçın , buna rağmen köyde  ev  yapmasına bazı köylülerin izin vermediğini söyledi.

Yalçın ,  ev  yaptırdığı sırada kendisine karşı çıkan köylülerce tehdit edildiğini savunarak , "Saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulundum." dedi.

Oymataş köyü muhtarı Veysi Şaşmaz da Yalçın ın 27 yıl sonra köyüne geri döndüğünü , eski evinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =