Kıbrıs'tan dünyaya tarihi mesaj! Dikkat çeken deniz kuvvetleri çıkışı

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı   Oktay  , "Türkiye'yi Antalya Körfezi'yle sınırlamaya niyetlenenler bilmelidir ki kıta sahanlığımızda arama ve çıkarma faaliyetlerimizi kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat Oktay  ,  Gemi Kurtaran Römorkörü   Kıbrıs  Türk Kıyı Emniyeti ne Görevlendirilmesi Töreni nde açıklamalarda bulundu.

Seyir emniyetini artırma ve denizleri her türlü olumsuzluktan koruma kapasitesine sahip römorkörün Türk bayrağıyla Akdeniz de hayırlı görevler ifa edeceğini aktaran  Oktay  , "Bizim için her karış toprağımız kıymetli olduğu kadar denizlerimizin her bir damlası da kıymetli ve vazgeçilmezdir.  Gemi Kurtaran Römorkörü  bugünden itibaren Akdeniz de oluşacak muhtemel  deniz  kazalarına müdahale edecek ve  deniz  kirliliğinin önlenmesine katkı sağlayacaktır" diye konuştu. 

DİKKAT ÇEKEN DENİZ KUVVETLERİ MESAJI

Sivil bahriyenin yanı sıra  deniz   kuvvetleri  nin Akdeniz Kalkanı Harekatı gibi faaliyetlerle , Doğu Akdeniz de  deniz  güvenliğinin sağlanması ve uluslararası hukuktan doğan hak ve menfaatlerin korunması çalışmalarına kararlılıkla devam ettiğini vurgulayan  Oktay  , sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bölgemizde yaşanan gelişmeler ve  deniz  yetki alanlarında son dönemde hızla değişen güvenlik denklemi ,  deniz  Kuvvetlerimizin caydırıcı gücünü daha ileri seviyelere taşımamızı gerekli kılmıştır. Milli maksatlarla Doğu Akdeniz de bulunan araştırma gemilerimize ve sondaj platformlarımıza her türlü koruma , destek ve refakat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =