Özür dilemelisiniz!

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , 4 kadın Demokratik Parti üyesine ''Özür dilemelisiniz'' dedi.

haber7
0

Trump , sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada , 4 kadın  kongre  üyesinin ülkemizi sevebileceğine inanmıyorum.  Amerika  dan (ve  İsrail  den) söyledikleri korkunç (nefret dolu) şeyler için özür dilemeliler. Demokrat Partiyi yok ediyorlar , ama büyük Milletimizi asla yok edemeyecek kadar zayıf ve güvensiz insanlar! diyerek , Alexandria Ocasio-Cortez ,  Rashida Tlaib  ,  Ilhan Omar  ve Ayanna Pressley i hedef aldı.

NELER OLMUŞTU?

Trump , Temsilciler Meclisi nin kadın üyelerine , memleketlerindeki yönetimlerinin tam bir facia olduğunu ve ülkelerine geri dönüp tamamen yıkılmış suçla dolu bu yerleri düzeltmek için çalışmaları önerisinde bulunmuştu.

Bunun üzerine ,  ABD  Temsilciler Meclisi , Donald  Trump  ın  kongre  üyelerini hedef alan saldırılarını , onayladıkları karar tasarısıyla sembolik olarak kınamıştı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde ,  Trump  , katıldığı bir mitingde yine aynı isimleri hedef almış , destekçileri de  Trump  ın Müslüman  kongre  üyesi Ilhan Omar’a yönelik sözlerine , "Onu ülkesine gönder" şeklinde sloganlar atarak karşılık vermişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =