Bu dondurmanın bir topu 100 TL!

İstanbul Kadıköy'de , bir dondurmacıda satılan ve içinde İran safranı bulunan özel  dondurma  , fiyatıyla dudak uçuklatıyor. Şeker yerine Anzer balı kullanılarak yapılan  dondurmanın  bir  topu   100  liradan satılıyor. D

haber7
0

İstanbul un Kadıköy ilçesine bağlı Göztepe semtinde bulunan bir dondurmacıda , alışık olduğunuz tatların yanı sıra müşterilerin beğenisine sunulan özel bir  dondurma  da yer alıyor.

Yapımında kullanılan malzemeler nedeniyle fiyatı dudak uçuklatan  dondurma  koyun sütüyle hazırlanıyor.

ŞEKER YERİNE ANZER BALI

DHA daki habere göre şeker yerine Anzer balı ile tatlandırılan dondurmayı pahalı yapan ise içinde bulunan İran safranı. Fiyatıyla dikkat çeken  dondurmanın  bir  topu   100  lira , kilogram fiyatı ise 2 bin 500 liradan satılıyor.

"ÜNLÜ SİMALAR SİPARİŞ VERİYOR"

Dondurma dükkanının sahibi Erhan Osmanoğlu hazırladığı bu özel dondurmaya ilginin yoğun olduğunu belirterek , "Görmüş olduğunuz dondurmayı koyun sütüyle yapıyoruz. Kesinlikle şeker kullanmıyoruz. Tamamen Anzer balıyla yapıyoruz ve İran safranıyla servise hazır hale getiriyoruz.

Bu  dondurma  spesifik bir dondurma.  topu   100  lira. Biraz pahalı. Bunu ülkemizin önde gelen simaları sipariş veriyor. Bugüne kadar 5 kilo yaptık" dedi. Dondurmayı kişiye özel yaptığını söyleyen Osmanoğlu , "Buradan elde ettiğimiz karı da , kar amacı gütmeden direk hayır kurumlarına bağışlıyoruz. Zaman zaman tabii ki ilgi var. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =