Tunceli Valisi'nin makam aracı, gelin arabası oldu

 Tunceli   Valisi   Tuncay Sonel  , kazada yaşamını yitiren çevre sağlık teknisyeni Hüseyin Gül'ün kardeşi Muzaffer Gül'e jest yaparak  makam  aracını  gelin   arabası  olarak kullanması için tahsis etti.

haber7
0

Tunceli Sağlık Müdürlüğü nde çevre sağlık teknisyeni olarak çalışan  Hüseyin Gül  , aynı kurumda birlikte çalıştığı Aydın Arslan ile Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen seminere katılmak üzere Antalya yaya giderken 6 Nisan 2009 günü Konya-Antalya karayolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti.

Tunceli  Valisi   Tuncay Sonel  , dün  Tunceli  de evlenen  Hüseyin Gül  ün kardeşi Muzaffer Gül e  makam  aracını tahsis ederek ,  gelin   arabası  olarak kullanılmasını istedi.

Muzaffer Gül , valinin bu jestini kabul ederek 62 001  kırmızı plakalı  makam  aracını gelin  aracı  olarak kullandı.

Gül , evlendiği Şükriye Gül ü valinin  makam   aracı  ile evinden alarak önce şehir turu attı , ardından düğün salonuna kadar götürdü.

Vali  Tuncay Sonel  , Muzaffer- Şükriye Gül çiftinin düğününe de katılarak nikah şahidi oldu ve evlilik cüzdanını yeni evlenen çifte verdi. Vali Sonel nikahta yaptığı konuşmada şunları söyledi:"Öncelikle yeni evlenen çiftimize ömür boyu  mutluluklar diliyorum.  Tunceli  mizin huzur şehri olmasında büyük katkıları olan bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimize şifalar diliyorum. Devlet olarak her daim şehitlerimizin bütün yakınlarının her an yanında olduğumuzu gereken her türlü destek ve yardımı bütün olanakları seferber edeceğimizi buradan tekrar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =