Şırnak'ta göçü önleyen yatırım

Şırnak'ta 3 girişimcinin , Silopi ilçesinde KOSGEB desteğiyle kurdukları tekstil fabrikası çoğu kadın 300 kişiye ekmek kapısı oldu. İŞKUR tarafından verilen mesleki eğitimle istihdama kavuşanların da bulunduğu fabrika ,

haber7
0

Şırnak ta 3 girişimcinin Silopi ilçesinde devlet desteğiyle kurduğu tekstil fabrikası , 300 kişiye istihdam sağlarken , batıya göçü de önledi.

Girişimciler Elif Ürün , İskender Acar ve Mehmet Ökten Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ndan (KOSGEB) aldığı 3 milyon lira destekle Silopi de 14 bin metrekare alanda 5 milyon lira bütçeli tekstil fabrikası kurdu.

Devlet desteğiyle kurulan fabrika çoğu kadın 300 kişiye ekmek kapısı olurken , İŞKUR un programından faydalanan 77 kişiyle toplamda 300 çalışanın memleketlerinde işe kavuşması , batıya göçün de önüne geçti.

“DEVLETİN DESTEĞİYLE BÖLGEMİZE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ"

Girişimcilerden Ürün , yaptığı açıklamada , bölge insanına istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek , meslek öğrenerek fabrikada çalışanların aile bütçesine katkıda bulunduğunu söyledi.

Çalışanların işlerinden memnun olduklarına işaret eden Ürün , "Tekstil işletmemizde 300 kişi çalışmakta. Devletten aldığımız destekle hem bölgemize katkı hem de buradaki insanlara istihdam sağlıyoruz. Böyle bir iş yerinin bölgemizde olması büyük avantaj , bu yatırımların çoğalmasını bekliyoruz." diye konuştu.

"Devlet bize İŞKUR desteği de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =