Bulgaristan  Finans Bakanı , 5  milyon   vergi  mükellefinin finans verilerinin çalındığını kabul ederek özür diledi. 7  milyon  nüfusa sahip bir ülke için bu durum , neredeyse çalışan nüfusunun tamamını

haber7
0

Bulgaristan Finans Bakanı  Vladislav Goranov  yaptığı açıklamada 5  milyon   vergi  mükellefinin  verileri  çalındığı için özür diledi.

 

 

Hacker saldırısının muhtemelen yurt dışından gerçekleştirildiği belirtildi.

Pazartesi günü "hacker" olduğunu söyleyen bir Rus , yerel medyaya elektronik posta yollayarak çalınan veriye erişme imkanı teklif etti. Rus  Hacker  yazdığı e-postada  Bulgaristan  hükümetini "yozlaşmış" olarak tarif ederken , hackerların 110  veri  tabanına ulaştığı ve bunların içlerinde "kritik seviyede gizli" bilginin yer aldığını belirtti.

 

 

Son zamanlarda özellikle Batı ülkelerine karşı yürütülen siber saldırıları reddeden Moskova tarafındansa konuyla alakalı henüz bir açıklama gelmedi.

Bakan Goranov ise sorumluların en kısa zamanda cezalandırılacağını ifade etti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER 7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =