İtalya'dan Fransa'ya: Sizin göçmen kampınız değiliz!

 İtalya  Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo  Salvini  , İtalya’nın Avrupa’ya gelen göçmenleri ağırlama konusunda artık istekli olmadığını ve bundan böyle Brüksel ,  Paris  ve Berlin’in g&o

haber7
0

İtalyan basınında yer alan habere göre ,  Salvini  ,  Fransa  İçişleri Bakanı Christophe Castaner’e  göçmen  konusuna ilişkin bir mektup yollayarak ülkesinin yaklaşımını bir kez daha ortaya koydu.

Mektubunda ,  İtalya  olarak bu konuda kendilerine saygı gösterilmesini beklediklerini ifade eden  Salvini  , "İtalya , artık Avrupa’ya gelen tüm göçmenleri ağırlamaya istekli değil.  Fransa  ve  Almanya  , buna en çok maruz kalan bizim ve Malta gibi ülkelerin taleplerini görmezden gelerek göç politikalarına karar veremezler. Biz artık Brüksel ,  Paris  ve Berlin’in  göçmen  kampı olamayız." ifadelerini kullandı.

Basında çıkan haberlerde , söz konusu mektubun yarın Fransa’nın ev sahipliğinde Paris’te göç sorununa çözüm bulmak amacıyla yapılacak olan ve Avrupa Birliği (AB) Göç , İçişleri ve Vatandaşlık Komiseri Dimitris  Avramopoulos  ile 28 AB üyesinin içişleri ve dışişleri bakanının katılacağı toplantı öncesinde gönderildiğine dikkati çekildi. 

AB Dönem Başkanı Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de geçen perşembe ,  Fransa  ,  Almanya  ,  İtalya  ve Malta arasında içişleri bakanlarının katılımıyla yapılan dar kapsamlı gayriresmi göç toplantısında taraflar bir uzlaşıya varamamıştı.

Fransa ve Almanya’nın göçmenlerin denizden kurtarıldıktan sonra herhangi bir pazarlığa girmeden ilk güvenli limana taşınması ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =