Hatay'da servet çürüyor! Sahipsiz 6 milyon lira...

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir yediemin otoparkında değeri yaklaşık 6  milyon  lirayı bulan motosiklet ve aralarında lüks otomobillerin de bulunduğu araçlar çürümeye terk edildi.

haber7
0

Hatay Reyhanlı daki yediemin otoparkında 3 bine yakın motosiklet bulunuyor. Motosikletlerin büyük çoğunluğu trafik tescilsiz olmakla birlikte , çalıntı ve haciz gibi çeşitli nedenlerle el konulanlardan oluşuyor.

 

 

2013 yılından kalma motosikletlerin bulunduğunu söyleyen  otopark  işletmecisi Mustafa Çalışkan , Ekiplerin denetimlerinde yakalayarak getirip bize teslim ettikleri 3 bine yakın motosiklet bulunuyor. Sahipleri tarafından alınmayan motosikletler otoparkta adeta çürümeye terk edilmiş durumda dedi.

Mustafa Çalışkan , otoparkta değeri 100- 150 bin lirayı bulunan lüks otomobillerin de bulunduğu 300 aracın bulunduğunu söyledi. Çalışkan , araçların hacizli , çalıntı ya da change olduğunu ifade etti. Otoparkta Avrupa plakalı araçların da yer aldığını söyleyen Mustafa Çalışken , bu araçların sahiplerine ulaştıklarını , ancak Türkiye ye gelip almaları masraflı olduğu için çürümeye terk etmeyi tercih ettiklerini söyledi.

 

 

Bunun yanında 11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı da düzenlenen terör saldırısında ağır hasar gören araçların da halen otoparkta bulunduğunu söyleyen Çalışkan , işletmesinde maddi değeri 6  milyon   lira  olan motorlu araç bulunduğunu ifade etti.

Çalışkan , "Otoparkta yaklaşık 3 bin motosiklet , 300  otomobil  var. Maddi yönden değerlendirmek gerekirse , bugünkü değerle 6 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =