Rum kanaldan ırkçı haber! Vatandaş dersini verdi

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yıl dönümü olan 20 Temmuz'da ,  Rum  kanalı  Sigma  skandal bir habere imza attı. Türkiye'nin bölgede düzenlediği harekatı aradan geçen 45 yıla rağmen hazmedemeyen S

haber7
0

Kıbrıs Barış Harekatı nın 45. yıl dönümü olan 20 Temmuz da bazı gruplar , harekatın üzerinden geçen onca yıla rağmen etkilerini hala atlatamadıklarını gösterdi.

Rum kanalı olan  Sigma  , Kıbrıs Barış Harekatı nın 45. yılında skandal bir habere imza attı.  Sigma  , Güney Kıbrıs  Rum  Yönetimi (GKRY) den  KKTC  ye geçen  Rum  vatandaşlarla röportaj yaptı. Vatandaşlara "Bugün oraya gitmeye utanmıyor musunuz?" sorusunu yönelten  Sigma  muhabiri , ders niteliğinde cevaplarla karşılaştı.

HALK GEREKEN CEVABI VERDİ

KKTC ye giden Rumları "hain" ilan eden  Sigma  muhabirine  Rum  vatandaşlar gereken cevabı verdi.

Soruya cevap veren bir  Vatandaş  , "20 Temmuz ise ne yapayım? Aradan 45 sene geçmiş. Politikacılar bana fikrimi sormuş mu?" dedi.

Rum bir kadın ise bugünün 20 Temmuz olduğunu unuttuğunu belirterek , “Bunun bir önemi yok , biz alıştık. Gezmeye gidiyoruz” diyerek cevap verdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =