Denizli'den 650 milyon dolarlık tekstil ihracatı

Türkiye'nin ev tekstili ihracatının yaklaşık yarısını gerçekleştiren Denizli'den yılın ilk yarısında  650   milyon   dolarlık   tekstil  ve konfeksiyon  ihracatı  gerçekleştirildi.

haber7
0

Türkiye nin ev tekstilinde öncü kentlerinden olan  Denizli  den  ihracatı  artırmak isteyen Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) üyeleri , katıldıkları uluslararası organizasyonlarda Türk tekstilinin bilinirliliğini arttırmak için yoğun mesai harcıyor.

 

 

Tekstilciler özgün ve yenilikçi tasarımlar sayesinde ürünlerin katma değerini artırarak  ihracat  rakamlarını daha üst noktalara taşımaya odaklanıyor. 

DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Türkiye nin havlu ve bornoz ihracatının yaklaşık yüzde 70 inin  Denizli  den gerçekleştirildiğini söyledi.

 

 

Dünyada Türk havlusu ve ev tekstili denilince ilk olarak Denizli’nin akla geldiğini dile getiren Memişoğlu , dünyanın neresinde olursa olsun ev tekstili müşterisinin mutlaka kentin ürünlerini tercih etmeye çalıştığını ifade etti. 

"KİLOGRAM BAŞINA İHRACAT FİYATI YÜKSELDİ"

Kentin yenilikçi tasarımlarla ürettiği katma değerli ürünler sayesinde kilogram başına  ihracat  fiyatını yükseldiğini anlatan Memişoğlu , "Denizli yılın ilk yarısında toplamda yaklaşık 1 ,6 milyar  dolarlık   ihracat  yaptı. Aynı dönemde  tekstil  ve konfeksiyon ihracatımız  650   milyon   dolar  olarak gerçekleşmiş durumda. Toplam  tekstil  ve konfeksiyon  ihracat  rakamımızın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =