Merkez Bankası sorunları dinledi

Sahaya inerek reel sektörü dinleyen  Merkez   Bankası  yetkilileri , bu kez iş dünyasının sorunlarını ve taleplerini tespit etti. Mersin Ticaret Sanayi Odası'nı ziyaret eden yetkililerle ilgili MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan , "

haber7
0

Son yıllarda para piyasalarının alacağı aksiyona yön verebilmek , sağlıklı kararlar alınmasına katkı sağlamak adına sahaya inerek reel sektörü dinleyen  Merkez   Bankası  yetkilileri , bu kez iş dünyasının sorunlarını ve taleplerini tespit etmek adına Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti.  Merkez   Bankası  Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğü Adana Bölge Koordinatörü Rifat Enes , Bölge Koordinatör Yardımcısı Cemil Tuncer ve Bölge Yetkilisi Tuba Subaşı , MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ile bir araya geldiler.

EKONOMİYİ YÖNLENDİRİYORLAR

Başkan Kızıltan , ziyarette yaptığı konuşmada ,  Merkez  Bankası’nın yürüttüğü çalışmanın , geleceğe dair umutları artırdığını belirterek , “Merkez Bankası’nı sahada görmek bizlere moral verdi. Teknik insanların sahada olması , ekonomik gidişatı da bu teknik insanların yönlendireceği imajı veriyor. Bu nedenle yürüttüğünüz çalışma , geleceğe dair umutları artırıyor. Para piyasalarında  Merkez   Bankası  gibi yıllarını bu işe vermiş kurumların görüşleri doğrultusunda tedbirler alınması önemli” dedi.

ÜRETİM TEŞVİK EDİLMELİ

İş dünyasının bankalardan beklentilerini ve ekonomideki gidişatın rayına oturabilmesi adına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =