Twitter, İran haber ajanslarını askıya aldı!

 Twitter  , İran'ın resmi haber ajansı  IRNA  ve yarı resmi  Mehr Haber  Ajansı da dahil olmak üzere Farsça paylaşım yapan bazı haber ajanslarının hesaplarını  askıya  aldı.

haber7
0

İran Devrim Muhafızları nın Hürmüz Boğazı nda İngiltere bandıralı petrol tankerine el koymasının ardından kriz büyüyor.  Twitter  ,  İran  ın resmi haber ajansı  IRNA  ve yarı resmi  Mehr Haber  Ajansının Farsça hesaplarını  askıya  aldı.

Mehr Haber Ajansı’ndan yapılan açıklamada , İngiliz tankerine Hürmüz Boğazı nda  İran  Devrim Muhafızları tarafından el konulmasının ardından  Twitter  ın  Mehr Haber  Ajansı nın ve Farsça yayın yapan bazı haber ajanslarının hesaplarını  askıya  aldığı belirtildi.

İran , 19 Temmuz da Hürmüz Boğazı nda denizcilik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle biri İngiltere , biri de Liberya bandıralı 2 petrol tankerini alıkoymuştu. Daha sonra yapılan açıklamada , Liberta bandıralı geminin serbest bırakıldığı kaydedilmişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =