Maduro ABD'ye resti çekti! Teslim olmayacağız

Venezuela Devlet Başkanı Nikolas  Maduro  , 'Barbados Barış Görüşmeleri'nde bir dış gücün etkisinde kalmayacağız , kesinlikle bağımsız hareket edeceğiz.' dedi.

haber7
0

Venezuela hükümeti ile muhalefet temsilcileri barış görüşmeleri için geçtiğimiz günlerde Norveç in arabuluculuğunda  Barbados  ta bir araya geldi.   Görüşmelere ilişkin açıklamalarda bulunan Venezüella Devlet Başkanı Nikolas  Maduro  , Venezuela hükümeti  ABD  ve Avrupa Birliği nin (AB) müzakerelerin sonuçlarını etkilemesine izin vermeyeceklerini söyledi.   ŞANTAJLARA TESLİM OLMAYACAĞIZ   Venezuela nın  ABD  ve AB’nin şantajlarına  Teslim  olmayacağını söyleyen  Maduro  ,  Barbados  müzakerelerinde ulaşılacak sonuçlar tamamen bağımsız olacak. dedi.

 

 

Muhalefetin elindeki Ulusal Meclis Başkanlığı’na seçilmesiyle birlikte , dış güçlerin de desteğiyle  Maduro  hükümetine karşı uzlaşmaz bir siyaset izleyen Juan Guaido ocak , şubat ve nisan aylarında iktidarı devirme girişimlerinde bulunmuş ancak bu denemeler başarısızlıkla sonuçlanmıştı.  BARBADOS MÜZAKERESİ   Venezuela nın meşru hükümeti ile bir  ABD  ve  ab  nin desteğiyle kendini devlet başkanı ilan eden Guaido öncülüğündeki muhalefet arasında , uzlaşı amaçlı görüşmeler yapılıyor.   Mayıs ayında Oslo da çeşitli müzakerelerde bulunan hükümet ve muhalefet delegeleri , 8 Temmuz da birinci tur müzakereler için  Barbados  adasında görüşme konusunda mutabık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =