Yerli sosyal medya platformu 'Yazbee' hazır! Hedef 30 milyon

Türk girişimci ve mühendislerin geliştirdiği  Yerli   sosyal   medya   platformu  'Yazbee' kullanıma  hazır  hale geldi. 500 kişiyi istihdam edebilme potansiyeli taşıdıklarını ve global bir marka olma amacıyla yola çıktıklar

haber7
0

Türk girişimci ve mühendisleri   Yazbee  adını verdikleri  Yerli   sosyal   medya   platformu  geliştirdi. Türkiye de  sosyal  medyanın yoğun kullanımı ve kullanıcı sayısının yüksekliği nedeniyle 2016 yılında Mobifin A.Ş. isimli şirket kurduklarını ifade eden  Yazbee   platformu  kurucu başkanı Arif Ünver , 2020 in sonuna kadar 30  milyon  kullanıcıya ulaşmayı amaçladıklarını aktardı.

TÜRKİYE İLK 10 DA YER ALIYOR

Uygulama marketlerden indirilebilen  Yazbee  nin yüzde 100  Yerli  yazılım olduğunu belirten Ünver , “Popüler  sosyal   medya  kullanıcılarının sayılarına baktığımız zaman Türkiye hepsinde ilk 10 da yer alıyor. Hatta nüfusa göre bazı platformlarda ilk 3 te. Pazarın böyle büyük olması bizim de bu  platformu  kurmamıza zemin hazırladı. Hukuk , yazılım , veri analistleri başta olmak üzere toplamda 500 nitelikli insana iş sağlama potansiyeli taşıyoruz" dedi.

SLOGAN; #SENYAZDİYE

3 buçuk yıldır ürün üzerinde çalıştıklarını ve platformun son haline geldiğini aktaran Ünver , “Sloganımız #senyazdiye  Yazbee  yi oluşturduk. Alt yapıya çok önem verdik. Şu anda Türkiye deki 50  milyon   sosyal   medya  kullanıcısına hizmet verebilecek alt yapımız var” diye konuştu.

YAZBEE NİN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =