New York'ta acil durum ilan edildi!

ABD'nin büyük bir kısmını etkisi altına alan sıcak hava dalgasının tehlikeli seviyede artacağı uyarısında bulunuldu. Bazı yerlerde hava sıcaklığının 44 dereceye yakın olması bekleniyor. Bu bağlamda  New  York'ta '

haber7
0

Ulusal  Meteoroloji  Servisi nden yapılan açıklamada ,  Meksika  körfezinden gelen yüksek basınçlı ısı ve nem dalgasının hafta sonu  ABD  nin birçok bölgesinde ve Kanada da etkili olacağı belirtildi.

Söz konusu sıcak hava dalgasının ölümcül olabileceği uyarısında bulunan yetkililer , sıcakların birçok bölgede 44 dereceden aşağı olmayacağını belirterek , vatandaşlara gerekli önlemleri almaları , serin yerlerde kalmaları , zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları yönünde çağrıda bulundu.

Meteoroloji uzmanları , son derece tehlikeli sıcak havaların  ABD  nin kuzeydoğu bölgelerini vurmaya başladığını ve hafta sonları sıcaklıkların doruk noktaya çıkacağını kaydetti.

New  York  Belediye Başkanı Bill  de Blasio  , kentte aşırı sıcak nedeniyle yerel bir  acil   durum   ilan  edildiğini açıkladı. Halka zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın çağrısında bulundu.

De Blasio , sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak  New  Yoklulara seslendi:

"Bu önümüzdeki günlerde ortaya çıkan bir sıcak hava dalgası çok ciddi bir şey. Cumartesi ve pazar günleri gün boyunca gerçekten çok kötü olacak."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =