Karadeniz'in yıldızı olacak! Çalışmalar başladı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler , seçim vaatleri arasında yer alan ve Ordu’nun vizyon projeleri arasında bulunan Ünye Port ve  Kruvaziyer Limanı  için çalışmalara başladı.

haber7
0

Ordu’nun denizden daha çok yararlanması , ekonomik-sosyal ,  turizm  ve istihdama yönelik yatırımlara açılması için çalışma başlatan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ,  Ünye Port  ve  Kruvaziyer Limanı  nın projelerinin hazırlanması , bu projelere kaynak sağlayacak banka temsilcileri ile görüşmelere başladı. İlk etapta fizibilite raporlarının hazırlanması ve ardından proje ihalesine çıkılması beklenen çalışma kapsamında Ordu’nun bu iki büyük yatırıma kavuşması için tüm imkanlar kullanılacak.

“ÜNYE PORT KARADENİZ’İN YILDIZI OLACAK”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler , ‘Ünye Port’ olarak adlandırılan Ünye Konteyner Limanı nın gelecekte tüm  Karadeniz  Bölgesini etkileyen , Türk Cumhuriyetlerine de hizmet verecek bir yatırım olacağını söyledi.  Karadeniz  Bölgesi’nin önümüzdeki 10 yılda büyük önem kazanacağını belirten Güler , “Ünye Port Karadeniz’de etkili ve stratejik büyük bir konteyner limanı  olacak  ve Karadeniz’in etrafındaki ülkelere , Türk Cumhuriyetlerine hatta oradan Uzak Doğu’ya entegre  olacak  Türkiye’yi tüm Karadeniz’de lider konuma getirecek büyük bir yatırım olacak” dedi.

“KRUVAZİYER TURİZMİ GELİŞİYOR”

Ordu’da kruvaziyer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =