Yeni keşif 'Kara Leylek Kanyonu'

Elazığ’da Keban ve Karaya Barajı’nın bağlantısında  Yeni  keşfedilen ve Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından ziyaret edilerek 'Kara  Leylek  Kanyonu' ismi verilen bölgenin turizme kazandırılması hedefleniyor. Ka

haber7
0

Elazığ’da Keban ve Karaya Barajı’nın bağlantısında gözden uzak yaşayan  Kara  leyleklerin bulunduğu kanyon keşfedildi. Vali Çetin Oktay Kaldırım da bölgeyi ziyaret ederek kanyonun ismini  Kara   Leylek  koydu. Bölgede yaşamlarını devam ettiren bazı  Kara  leylekler ve yavruları görüntülendi.

Üç tarafı sularla çevrili Türkiye’nin yarım adası konumundaki Elazığ’da , bazı bölgelerin turizme kazandırılması için çalışmalar yapılıyor. Vali Çetin Oktay Kaldırım , kentte daha önce birçok kişinin bilmediği yerleri , sürekli ziyaret ettiği bölge sakinlerinden öğrenerek inceleme yapıyor. 

Son olarak Elazığ’ın Keban ve Baskil ilçesi arasında kalan , Karakaya ile Keban Barajı’nın bağlantı kolu olan bölgede  Kara  leyleklerin yaşadığını öğrenen Vali Kaldırım harekete geçti. Bir bölge sakininin gönderdiği fotoğraflarla haberdar olduğu kanyonda inceleme yapan Kaldırım , inceleme sonrasında bölgenin adını  Kara   Leylek   Kanyonu  koyduklarını açıkladı.

"Burayı keşfetmiş olduk"

Bölgenin  Kara  leyleklerin gelip çoğaldığı bir yer olduğuna dikkat çeken Vali Kaldırım , "Görülmeye değer bir yer. Hem florası hem faunası hem de doğal güzellikleri dikkat çekici. Anladığımız kadarıyla burada bir yerleşim var. Burada mağaralardan onlarca var ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =