Türkiye'nin hamlesi ABD'ye İHA kaldırttı!

Türkiye'nin Suriye sınırındaki askeri hareketliliği son günlerde en üst noktaya çıktı. Öte yandan Tel Abyad'ın karşısında bulunan Akçakale sınırında beton blokların kaldırılması ve iş makinalar

haber7
0

Bu süreçte  ABD  nin  Türkiye  ile Kuzey  Suriye sınır  bölgesini çok sayıda insansız hava aracıyla anbean izlediği ortaya çıktı.  ABD  nin gözlemlediği hareketliliği YPG başta olmak üzere terör unsurlarıyla ya da bölgedeki başka bir güçle paylaşıp paylaşmadığı bilinmiyor. 

Türkiye ,  ABD  , NATO ve Rusya arasında uzun süredir S-400 ler üzerinden devam eden gerilim , hava savunma sisteminin  Türkiye  ye gelmesiyle yeni bir boyuta taşındı.

S-400 lerin parçalarını taşıyan uçakların Akıncı ya üst üste iniş yaptığı günlerde ,  Türkiye  nin Suriye sınırı da son dönemlerin en hareketli anlarına sahne oldu.

Sadece son bir haftalık periyotta çok sayıda zırhlı araç ve özel birliklerden oluşan personel sınıra sevk edilirken , özellikle Akçakale de beton blokların kaldırılmaya başlanması Operasyon en meselesi mi? sorusunu beraberinde getirdi. 

ABD  İHA  ları TSK nın faaliyetlerini gözlemledi

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca  Tel Abyad  ın hemen karşısında bulunan Akçakale de beton blokları kaldırmasını sınırdan içeri giren iş makinalarının istihkam faaliyetlerine başladığı öne sürüldü.

Cumhuriyet tarihinin en büyük askeri yığınağını yapan  Türkiye  nin bu adımlar başta  ABD  olmak üzere bölgedeki tüm güçler tarafından yakından takip ediliyor. 

ABD ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =