Pompeo'nun çağrısına yanıt geldi! Terör örgütü ilan edildi

 Arjantin  Dışişleri Bakanı  Jorge Faurie  , "Hizbullah , Terörizm ve Finansmanıyla Bağlantılı Kişi ve Kurumlar Listesi'ne kaydedildi." dedi.

haber7
0

Arjantin Dışişleri Bakanı  Jorge Faurie  ,  Hizbullah  ın , Terörizm ve Finansmanıyla Bağlantılı Kişi ve Kurumlar Listesi ne alındığını bildirdi. Bakan Faurie , bölgedeki birçok ülkeden bakanların katıldığı "2. Terörle Mücadele ve Güvenlik Konferansı"nın ardından  ABD  Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  ile basın toplantısı düzenledi.

Arjantin in başkenti Buenos Aires te 1994 te Yahudi Kültür Merkezi ne (AMIA) düzenlenen , 85 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı anımsatan Faurie , kurbanların anılarını ve ailelerinin acılarını canlı tutmanın önemli olduğunu ifade etti.

Terörizmle mücadelenin önemine dikkati çeken Faurie , "Bölgedeki ülkelerin birçoğuyla  Hizbullah  ın bölgemiz için ne kadar tehlikeli olduğu hakkında hem fikiriz." dedi.

Faurie ,  Arjantin  Devlet Başkanı Mauricio Macri nin terörle mücadele konusunda azimle çalıştığını belirterek , "Hizbullah , Devlet Başkanı Macri nin imzasıyla Terörizm ve Finansmanıyla Bağlantılı Kişi ve Kurumlar Listesi ne kaydedildi." dedi.

"UMARIZ BÖLGEDEKİ DİĞER ÜLKELER DE ARJANTİN İ ÖRNEK ALIR"

ABD Dışişleri Bakanı  Pompeo  da Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yu hedef alarak , Maduro hükümetinin devrilmesi için az bir zaman kaldığını iddia etti. AMIA saldırısını , İran ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =