İran'ın İngiliz gemisine el koymasıyla ilgili Trump'tan ilk açıklama!

 ABD  Başkanı Donald  Trump  , İran'ın İngiltere'ye ait bir tankeri Hürmüz Boğazı'nda alıkoymasına ilişkin , 'İran'ın sadece sorun çıkardığını ve konuyu İngiltere ile görüşeceklerini' s

haber7
0

ABD Başkanı  Trump  , Beyaz Saray ın bahçesinde basın mensuplarına ,  İran  ın alıkoyduğu İngiltere tankeriyle  ilgili  açıklama yaptı.

"İRAN SADECE SORUN ÇIKARIYOR , İNGİLTERE İLE KONUŞACAĞIZ"

Konuyu yakından takip ettiklerini vurgulayan  Trump  , "İran sadece sorun çıkarıyor , bu konuyu İngiltere ile konuşacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"Olaya bir veya iki tankerin karıştığını" aktaran  Trump  , İngiltere ile bu konuyla ilintili olarak aralarında yazılı bir anlaşma olmadığını hatırlattı.

"BİZİM BÖLGEDEKİ GEMİLERİMİZİN ÇOĞU SAVAŞ GEMİSİ"

ABD nin kendi enerji kaynaklarını kullanması sebebiyle söz konusu bölgede çok fazla petrol tankerinin olmadığını ifade eden  Trump  , bölgedeki  ABD  gemilerinin çoğunlukla savaş gemileri olduğunu söyledi.

BEYAZ SARAY: YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Diğer yandan konuyla  ilgili  yazılı açıklama yapan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Garrett Marquis ,  İran  ın bir  İngiliz  tankerini alıkoyduğu yönündeki haberleri yakından takip ettiklerini kaydetti.

Marquis , "ABD ,  İran  ın bölgedeki zararlı eylemlerine karşı İngiltere ve müttefikleriyle birlikte çalışmaya devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =