Diyarbakır'da HDP Belediyesi protesto edildi

Diyarbakır’daki bir grup Sivil Toplum Temsilcisi (STK) , düzenledikleri basın açıklamasıyla HDP’li Büyükşehir Belediyesi'ni  protesto  etti.

haber7
0

Yenişehir ilçesinde bulunan Yeşil Cami önünde toplanan ve burada cuma namazı kılan grup daha sonra Büyükşehir  Belediyesi  önünde toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan İlim , Ahlak ve Kardeşlik Derneği üyesi Mücahit Koyuncu ,  Diyarbakır  halkının hassasiyetleri ile oynanılmaması gerektiğini söyledi. Koyuncu , "Girilen bu yanlış yoldan derhal dönülmelidir. Halka hizmet ile yükümlü olan belediyeler , toplumu provoke edecek faaliyetlerde bulunmamalıdır. Büyükşehir  Belediyesi  , camilerin yıkılmayacağı konusunda kamuoyuna net ve tatmin edici açıklama yapmalıdır. Alınan kararı savunma gibi yola tevessül edilmemelidir. Kamuoyunun beklentisi , bu yanlış kararın bir an önce düzeltilmesidir.  Diyarbakır  fatihi büyük sahabeden İyaz bin Ganem başta olmak üzere İslam büyüklerine saygısızlık veya düşmanlık gibi algılanacak pratiklerden kaçınılmalı , İslam’ın kutsallarına dokunulmamalıdır" dedi. 

 

 

"BULUNDUĞUNUZ MAKAMLAR HALKA HİZMET MAKAMLARIDIR"

 

 

"Mazlum halka hizmet etmek , sizin en büyük vazifenizdir"  Yetkililere de çağrıda bulunan Koyuncu , "Bulunduğunuz makamlar halka hizmet makamlarıdır. Halkı dönüştürecek , bir kentin kimliğini değiştirecek değirmenler değildir. Müslüman halkın huzurunu bozacak , kaosa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =