Konut satışının en az olduğu il: Sadece 4 adet satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu Haziran ayına ilişkin  Konut  satış rakamlarını açıkladı.  Konut  satış sayısının en düşük  olduğu  il 4  Konut  ile  Ardahan  olurken , satışlarda en yüksek paya sahip il ise 10 bin 60  Konut  ile

haber7
0

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) , 2019 yılı Haziran ayı  Konut  Satış İstatistikleri’ni açıkladı.

Buna göre , Türkiye genelinde  Konut  satışları Haziran ayında ciddi düşüş gösterdi. Satışlar yüzde 48.6 oranında düştü.  Konut  satışlarında , İstanbul 10 bin 60  Konut  satışı ve yüzde 16 ,4 ile en yüksek paya sahip oldu.

Satış sayılarına göre İstanbul u , 5 bin 430  Konut  satışı ve yüzde 8 ,9 pay ile Ankara , 3 bin 390  Konut  satışı ve yüzde 5 ,5 pay ile Antalya izledi.

4  adet  SATIŞ YAPILDI

Konut satış sayısının düşük  olduğu  iller sıralamasında en az satış yapılan il 4  Konut  ile  Ardahan  , oldu.

Konut satışlarında 4  Konut  satışı ile en az satış yapılan Ardahan’da satışların düşük olmasının sebepleri faiz oranlarının yüksek oluşu , göç ve hayvancılık sektöründe yaşanan sıkıntılar olarak sıralandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =