Yıkılmaya yüz tutan binaya 'Karadeniz usulü' çözüm

Sinop'ta virane halde bulunan tarihi yapı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. 3 katlı  bina  halatla bağlanmış şekilde duruyor. Ancak mahalleli durumun tehlikeli olduğunu belirterek  çözüm  istiyor.

haber7
0

Sinop’ta virane haldeki tarihi bir  bina  parça parça yok oluyor. 3 katlı tescilli yapı halatla bağlanarak hayata tutunmaya çalışıyor.

Sinop’ta Osmanlı mimarisi ile yapılan tarihi  bina  yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.  bina  , hem mahalle sakinlerini hem de yoldan geçenleri tedirgin ediyor. Binanın bir an önce tadilattan geçirilmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar , çözümü ise binayı halatla bağlamakta buldu.

Vatandaşlar için tehlike oluşturuyor

Konu ile ilgili konuşan mahalleli Melek Köseoğlu , “Bu durumdan şikayetçiyiz. Tehlikeli bir durum. Sadece benim için değil , buradan geçen herkes için tehlike oluşturuyor. 7-8 yıldır bu binanın yanında oturuyorum. Her yağmur ve fırtınada biraz daha tehlike arz ediyor. Okuldan çıkan çocuklar her gün buradan geçiyor. Her an yıkılma tehlikesi var. Çocuklar için , vatandaşlar için , araçlar için çok tehlikeli bir durum” dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =