Yaşlandırma uygulaması FaceApp için soruşturma kapıda!

 Yaşlandırma   uygulaması   FaceApp  herkesi etkisi altına aldı. Uzmanlardan peş peşe  FaceApp  uyarısı geldi. Son olarakta ABD'li senatör Chuck Schumer , son günlerin popüler "yaşlandırma" programı Rus FaceApp'in FBI

haber7
0

ABD li senatör Chuck Schumer , FBI ve Federal Ticaret Komisyonu na çağrı yaparak son günlerin popüler "yaşlandırma" programı Rus  FaceApp  in FBI tarafından soruşturulması gerektiğini belirtti.

Senatör Schumer , kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda , Rus fotoğraf  uygulaması   FaceApp  in merkezinin Rusya da olduğunu hatırlatarak , kullanıcılardan uygulamayı kullanmadan önce kişisel verilerine erişilmek için bütün izinlerin istendiğine dikkati çekti.

Uygulamanın ulusal güvenlik ve mahremiyet konularında risk yarattığını belirten Schumer , FBI dan Amerikalıların verilerinin Rus hükümetinin eline geçip geçmediği konusunda araştırma yapmasını istedi.

FACEAPP İLK ÖRNEK DEĞİL

ABD tarafından büyük endişe uyandıran  FaceApp   uygulaması  , bu konuda ilk örnek gibi görünmüyor. Geçen aylarda Facebook ve Instagram da yoğun olarak katılım sağlanan "#10-Year Challenge" hakkında da yüz tanıma teknolojisinin geliştirilmesi için tuzak olduğu yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

New York Üniversitesi Stern İşletme Fakültesi nde görevli Prof. Dr. Amy Webb , 10 yıllık görsellerin kullanıldığı akımın sadece eğlence amaçlı olmayabileceğini , yüz tanıma teknolojisini geliştirmek için harika bir fırsat olduğunu söylemişti. Facebook ise hareketin kullanıcılar tarafından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =